Pieczemy świąteczne pierniki

W naszym przedszkolu zapachniało świętami. Zapachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w powietrzu unosił się zapach cynamonu, wanilii, miodu, przypraw korzennych. Dzieci piekły świąteczne pierniki. Pani Anetka zapoznała dzieci ze składnikami, które są potrzebne do zrobienia piernikowego ciasta. Następnie wszystkie produkty zostały przez dzieci dokładnie wymieszane, zagniecione i rozwałkowane ciasto, a na końcu wycięte za pomocą foremek pierniczki. Lekcję kulinarną wszystkie dzieci zakończyły oceną celującą i wielką satysfakcją z samodzielnie wykonanych ciasteczek. Pięknie udekorowane pierniczki zostały zapakowane przez dzieci, smakołyki to prezent dla najbliższych. Życzymy smacznego.