PŁYWAJĄCE PRZEDSZKOLAKI – PIERWSZE ZAJĘCIA NA BASENIE ZA NAMI

W piątek 2 października 6-latki z Przedszkola w Męcince po raz pierwszy uczestniczyły w zajęciach na krytym basenie ,,Słowianka” w Jaworze. Dzięki inicjatywie Wójta Gminy Męcinka- Mirosława Brzozowskiego oraz współpracy z Kopalnią Surowców Skalnych Bartnica,, przedszkolaki mogły korzystać z zajęć bezpłatnie. Celem zajęć jest rozwijanie samodzielności naszych podopiecznych oraz oswojenie dziecka ze środowiskiem wodnym. W czasie zajęć początkowych przedszkolaki zapoznają się z obiektem oraz ogólnymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy na krytej pływalni. Następnie pod okiem wykwalifikowanego instruktora uczestniczą w zabawach i ćwiczeniach prowadzonych w basenie. Podczas nich dzieci opanowują podstawowe czynności ruchowe w wodzie: zanurzenie głowy do wody, otwieranie oczu pod wodą. Zajęcia cieszą się dużym powodzeniem i sprawiają dużo frajdy przedszkolakom a przede wszystkim stanowią ważny element nauki przygotowujący do późniejszej nauki pływania w szkole podstawowej.