Przedszkolaki we Wrocławiu

9 czerwca 2021 dzieci z grupy II i III ze swoimi paniami odwiedziły dzikie zwierzęta we wrocławskim ZOO. Podczas spaceru po alejach zoo spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności. Większość z dzieci po raz pierwszy uczestniczyła w takiej samodzielnej wyprawie z dala od rodziców.

Letnia pogoda sprzyjała spędzaniu czasu na wolnym powietrzu. Zmęczeni spacerem po ZOO udaliśmy się na przystań ZOO podziwiać Wrocław z pokładu parostatku NEREIDA. Nereida to parostatek z prawdziwego zdarzenia – koło napędowe naprawdę działa, a z komina bucha dym. Decydując się na kurs parostatkiem NEREIDA zabawę rozpoczęliśmy z Przystani ZOO, by następnie podziwiać Jaz Szczytniki – Wieżę Ciśnień – Most Grunwaldzki – Urząd Wojewódzki – Most Pokoju – Muzeum Narodowe – Ostrów Tumski. Widoki były piękne. Na pokładzie można było usiąść przy stolikach, co było bardzo wygodne, zwłaszcza że mieliśmy prowiant w postaci ulubionych kanapek przygotowanych przez rodziców.
Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.
W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki a część spokojnie spała
E. Bujała