Przedszkolaki wśród zwierząt

We wtorek, 7 czerwca br., przedszkolaki z grupy 0A i 0B wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Parku Wrocławskiego w Lubinie, stanowiącego Centrum Edukacji Przyrodniczej. Zwiedzanie rozpoczęły od oglądania chronionych gatunków ptaków żyjących w przestronnych, dużych wolierach. Dzieci zobaczyły m.in. bociany, dzikie kaczki, żurawie, czaple, głuszce, orły i bażanty.

Duży zachwyt przedszkolaków wzbudziły zwierzątka z mini zoo: króliki, kury, świnka, osioł, owce i kozy. Następnie mali wycieczkowicze udali się do strefy dinozaurów. Tutaj dzieci stanęły „oko w oko” z wieloma naturalnej wielkości eksponatami prehistorycznych gadów, które wywarły na dzieciach ogromne wrażenie. Dinozaury okazały się nie takie straszne, można było dotknąć każdy eksponat, a nawet na niektóre usiąść i zrobić niezapomniane zdjęcia. Finałem pobytu w lubińskim parku była swobodna i radosna zabawa na ogromnym, piaszczystym placu zabaw, bogato wyposażonym w nowoczesne huśtawki, zjeżdżalnie i karuzele. Zachwycone wieloma atrakcjami i pełne wrażeń maluchy wróciły do przedszkola. To była fantastyczna przygoda edukacyjna dla wszystkich jej uczestników.