Rysowane wierszyki

Przedszkolaki z grupy czterolatków w związku z realizacją projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”  stworzyły z wychowawczynią  Martą Babiarz- Reczuch oraz logopedą Anettą Jaworską swoje własne książeczki z rysowanymi wierszykami. Dzieci na początku słuchały rymowanek czytanych przez nauczyciela i uważnie śledziły kolejne etapy powstawania ilustracji. Następnie samodzielnie kreśliły obrazki zgodnie z treścią rymowanki. Rysowane wierszyki stały się dla dzieci doskonałym narzędziem do zabawy i uruchomienia wyobraźni. Wpłynęły na rozwój umiejętności niezbędnych w nauce czytania i pisania, wzbogaciły słownictwo, stymulowały  procesy poznawcze (myślenie, uwagę, spostrzeganie). Pozwoliły nauczyć dzieci rysowania wielu przedmiotów i zwierząt, z którymi mogły mieć na co dzień trudności. Krótka i nieskomplikowana forma wierszy zachęciła dzieci  do zapamiętania i rysowania ulubionych wierszy.