Spartakiada matematyczna w przedszkolu

Tydzień matematyki w przedszkolu pod hasłem „Spartakiada matematyczna” – każda grupa realizowała zadania matematyczne: odejmowali, dodawali, przeliczali i segregowali. Były również cyfrowe zabawy ruchowe, dźwiękonaśladowcze oraz liczbowe łamigłówki. W najstarszych grupach zrealizowano kolejne zadanie projektu „Giganci Matematyki” finansowanego przez Fundację mBank. Młodzi matematycy zmierzyli boisko, odległość od swojej sali do placu zabaw, ale także sprawdzili czy rozpiętość ich ramion jest taka sama jak wzrost. Wszystkie zadania jakie wykonywały dzieci pokazały, że matematyka może być ciekawa i przyjemna, a przede wszystkim daje dużo satysfakcji i radości. W ubiegłym tygodniu nie było nudy, za to królowała Matematyka.