Spotkanie z bajką

Czytamy dzieciom od małego, bo dobre nawyki warto już kształtować od najmłodszych lat. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką, będą miały ogromne znaczenie w dalszej nauce i życiu dorosłym. W poniedziałek, 14 listopada w przedszkolu dzieci miały okazję wysłuchać lekcji pięknego czytania w wykonaniu Wójta Mirosława Brzozowskiego. Gość przeczytał maluchom bajki, baśnie i wiersze, a zrobił to tak ciekawie i z humorem, że mała publiczność chętnie słuchała.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w czytaniu i same zdecydowały, które książki Pan Wójt przeczyta. Wśród faworytów znalazła się książeczka o małej myszce „Tupcio Chrupcio. Mówię prawdę” . Opowieść ukazała najmłodszym pozytywne wzorce zachowania, uczyła samodzielności oraz logicznego myślenia w radzeniu sobie z trudnościami. Nasz gość przedstawił dzieciom również wiele wierszy, a wśród nich piękny wiersz J. Tuwima „Lokomotywa”, łącząc humor i zabawę słowem. Małym słuchaczom spodobały się również baśnie „Szewczyk Dratewka” oraz „Waligóra i Wyrwidąb”, które są ponadczasowe, uczą i bawią kolejne pokolenia.

Dziękujemy serdecznie Panu Wójtowi za przybycie, poświęcony czas i piękną lekcję czytania.