Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej w przedszkolu

Mali czy duzi, dzieci czy dorośli, wszyscy powinni dbać o zdrowie jamy ustnej. 20 marca to dzień, w którym trzeba szczególnie podkreślić jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Przedszkole „Małego Księcia” odwiedził Królik Pampiś – Orędownik Czystych Zębów. Przy pomocy wychowawcy Pani Ani Łękawy Króliczek przekazał najważniejsze informacje, porady potrzebne do prawidłowego dbania o zęby. Celem zajęć było kształtowanie aktywnych postaw i nawyków dzieci wobec zdrowia jamy ustnej. Była pogadanka, zabawa przy piosence „Myj zęby”, zabawa dydaktyczna „Co jest zdrowe dla naszych zębów” klasyfikacja żywności, a na podsumowanie zajęć przedszkolaki rozwiązały krzyżówkę, poradziły sobie świetnie co było dowodem na to, że opanowały wiadomości programowe.