Taniec to ruch – ruch to zdrowie

Taniec w przedszkolu to bezpłatna forma zajęć dedykowana dzieciom ze szczególnym zamiłowaniem i pasją do tańca. Taka forma aktywności stwarza idealne warunki do rozwijania umiejętności tanecznych wśród przedszkolaków. W Przedszkolu Małego Księcia w Męcince zajęcia prowadzi instruktorka tańca Izabela Kowalska. Zajęcia taneczne pozwalają zaspokoić naturalną potrzebę ruchu, dają satysfakcję i poczucie spełnienia. Taniec i ruch przy muzyce to przede wszystkim radość i spontaniczna ekspresja, ale także rozwijanie świadomości ciała i ruchu. Zajęcia z jednej strony pozwalają każdemu dziecku rozwinąć indywidualny potencjał i poczuć się wyjątkowo, a z drugiej strony uczą dzieci bycia częścią grupy. Na zajęciach dzieci przygotowują niezapomniane występy dla rodziców i dziadków. Pani Iza dba o właściwy dobór rekwizytów i strojów, dzięki czemu dzieci czują się jak prawdziwe gwiazdy. Taniec umożliwia zaspokojenie potrzeb związanych z aktywnością fizyczną oraz zachowanie dyspozycji psychofizycznych naszych milusińskich.