UROCZYSTY APEL W PRZEDSZKOLU NA 100-LECIE

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi. Dlatego też 9 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu „Małego Księcia” odbył się uroczysty Apel z okazji 100 lat Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Było bardzo uroczyście. Maluchy przygotowały piosenki o symbolach narodowych natomiast starszaki zaprezentowały inscenizację pt. „Pyza zwiedza Polskę”. Dzieci ubrane w piękne stroje zatańczyły tańce ludowe Krakowiak oraz Trojak , wyrecytowały wiersze patriotyczne i wspólnie wszyscy razem odśpiewaliśmy Hymn Polski Mazurka Dąbrowskiego. Było to wielkie przeżycie zarówno dla młodszych jak i tych strasznych. Na zakończenie tego radosnego świętowania grupa „Krasnale z planety Przyjaźni” wraz ze swoją wychowawczynią zasadzili drzewo pamięci – Platan. Wszystkie punkty dzisiejszego scenariusza uroczystości były realizacją zadań projektu edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, w którym bierze udział grupa przedszkolna 5 latki (wychowawca: Anna Łękawa).