Wielkie czytanie w przedszkolu

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, który promuje czytelnictwo wśród przedszkolaków. Doceniając wartość głośnego czytania jako świetnej  metody wychowawczej oraz  inwestycji w przyszłość dzieci, 3 grudnia w przedszkolu odbyło się „wielkie czytanie”.

Zaprosiliśmy wyjątkowych gości, trzy babcie naszych przedszkolaków, panie Agnieszkę Czwartacką, Annę Dziuba, Irenę Ziembowicz oraz panią bibliotekarkę Elżbietę Chodor. Dzieci serdecznie powitały gości, a wnuki gorąco uściskały swoje babcie. Panie przyniosły ze sobą różne książeczki, bajeczki i wiersze, dzięki którym przeniosły nas do magicznego świata, przekazując zawarte w opowieściach wartości i morały. Były wśród nich Bajkowe brylanciki „Tańczące księżniczki”, „Tupcio Chrupcio. Mama idzie do pracy”, „Wesoła zagródka” oraz „Wiersze dla dzieci” i „Bambi”.

Spotkanie z tak wspaniałymi gośćmi upłynęło w miłej atmosferze, a czytane bajki przyniosły dzieciom ogromną radość. W podziękowaniu za poświęcony czas dzieci wręczyły wyjątkowym gościom laurki i zaprosiły do pamiątkowych  zdjęć oraz wpisu do księgi gości. Gorąco dziękujemy za wyjątkowe chwile i słodki poczęstunek.