Wigilia w przedszkolu

W piątek, 21 grudnia sześciolatki „Krasnale z Planety Szacunku” zaprosiły swoich młodszych kolegów na Jasełka. Dostojni, w pięknych strojach  przedstawili historię Bożego Narodzenia. Wszystkie postaci: Maryja, Józef, aniołowie i pasterze, ukazane w „W stajence” przybliżyły maluchom tradycję chrześcijańską oraz odniosły się do najważniejszych wartości w naszym życiu – miłości, dobra i pokoju, które zwiastuje nowo narodzone Dziecię Jezus. Na spotkaniu obecna była dyrektor Bogusława Kałużna, która życzyłaprzedszkolakom, a później również przybyłym na przedstawienie jasełkowe rodzicom zdrowych i radosnych świąt w rodzinnym gronie. Odśpiewane kolejno kolędy: „Lulajże, Jezuniu”, „Jezus malusieńki”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze” oraz „Dzisiaj w Betlejem” w dziecięcym brzmieniu pokazały magię Świąt Bożego Narodzenia. Warto dodać, że starszaki wystąpiły w tym dniu po raz drugi dla swoich kochanych rodziców. Dzieci bardzo się starały i stanęły na wysokości zadania. Na koniec wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczne. Dzień ten był wyjątkowy i na pewno będzie dla wielu miłym, ciepłym wspomnieniem.