Wiosna w Przedszkolu Małego Księcia

21 marca nasze przedszkolaki, zgodnie z dawnymi zwyczajami pożegnały zimę i zaprosiły wiosnę. Myślą przewodnią całego wydarzenia było dobro naszej planety. Nie zabrakło haseł nawołujących do dbania o czystość, recyklingu, czy ochrony życia zwierząt i roślin. Razem z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum, dzieci ruszyły w eko-pochodzie. Głosząc swoje postulaty zawędrowaliśmy do Pana Wójta Mirosława Brzozowskiego i urzędników Gminy Męcinka. Po powrocie czekały na nas zajęcia zorganizowane przez zaproszonych gości: Panią Renię i Panią Adę.
Dzięki pomocy Pani Renaty mogliśmy na chwilkę przenieść się do świata sztuki i stworzyć nasz własny, przepiękny wiosenny tryptyk. Pod jej kierunkiem również wykonaliśmy maiki z gałązek świerkowych, aby powitać wiosnę jak za dawnych czasów. Nasz gość przeczytał nam nawet list, który napisała do nas sama Pani Wiosna, przekazując informację, że jest już naprawdę blisko!
Natomiast Pani Ada przygotowała dla nas zabawy ruchowe, abyśmy mogli zużyć rozpierającą nas energię. Na końcu postanowiliśmy odwiedzić naszą Panią Dyrektor i niosąc nasze maiki zanieśliśmy wiosnę do jej gabinetu. Dziękujemy przy okazji za słodki poczęstunek.