Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Zawitał do naszego przedszkola.

Przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Dzieci dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył im wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego inne dzieci. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie. Przedszkolaki z Przedszkola Małego Księcia w Męcince dziękują Mikołajowi z Kopalni Bazaltu „Winna Góra” Colas Kruszywa za piękne prezenty.