Zabawy z dynią

W listopadzie w grupie sześciolatków 0 A odbyły się zajęcia z dynią w roli główniej. W przededniu zajęć w przedszkolu odwiedziliśmy, gospodynię, która uprawia, sadzi dużo dyni. Dynię uprawia dla owoców do dekoracji i jedzenia.

Dowiedzieliśmy się, że Pani karmi swoje ptactwo tymi dyniami, aby znosiło bardzo zdrowe jajka. Następny dzień zajęć rozpoczęliśmy od krótkiego wprowadzenia do tematu poprzez zabawę Dyniowe powitanie „Jak przyjemnie i wesoło kiedy dynia tańczy w koło”. W czasie zajęć przedszkolaki poznały dużą różnorodność dyń oraz określały ich kolor. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem. Segregowały dynie oraz na podstawie koordynatów wykonały obraz dyni. Uczestniczyły w konkursie „Dyniowe cudaki’. Nie zabrakło również zabaw ruchowych z dynią w roli głównej.