Zajęcia sensoplastyczne w Akademii Małego Ogrodnika w Przybyłowicach

W przedszkolu Małego Ogrodnika w Przybyłowicach odbyły się zajęcia sensoplastyczne. Każdy przedszkolak miał do dyspozycji specjalną podkładkę, na której za pomocą specjalnych narzędzi artystycznych wykonywał swoje twórcze dzieło gliniane. Sensoplastyka wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory, wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej, tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych. Zabawy i radości było co nie miara, a to jest jedno z podstawowych zadań przedszkola. Szczęśliwe i radosne dzieci to najlepszy bodziec do dalszego działania dla nauczycieli.