Zakodowany miś

W środę 25.11 w grupie pięciolatków obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia w sposób szczególny, bo „zakodowany”. Na początku zajęć dzieci opowiadały o swoich ulubionych misiach, o tym jak ważną rolę pełni pluszowy miś w życiu małych przedszkolaków oraz w jakich bajkach występują misie. Poznaliśmy „kuzynów” Pluszowego Misia ze świata zwierząt: niedźwiedzia polarnego, brunatnego, pandę oraz koalę.

Dzieci liczyły cukierki w woreczkach misia. Łączyły Misie z kolejnych pór roku z przedmiotami kojarzącymi się z odpowiednią porą roku. Nauczyły się również układać niedźwiadkowe sudoku. Pluszowy Miś mógł również z pomocą naszych przedszkolaków odwiedzić swoich kuzynów – dzieci za pomocą kodu pomogły przemieszczać się Misiowi po macie do kodowania. Po tak długiej podróży nasz niedźwiadek zgłodniał i pomogliśmy mu znaleźć drogę do jego ulubionego przysmaku. Odkodowaliśmy także obrazek misia według podanego kodu na macie edukacyjnej. (Sympatyczny miś we współrzędnych ukryty).