Zapachy wokół nas

Kolejne zajęcia z programu profilaktycznego „Oddycham nosem cały rok” dotyczyły zmysłu węchu. Dzieci przypomniały, jaki narząd odpowiada za węch, dlaczego węch jest ważny dla człowieka oraz co się dzieje, kiedy mamy katar i nasz nos nie pracuje prawidłowo.

Przedszkolaki chętnie  podjęły kolejne wyzwanie Nosalka i rozpoznawały różne zapachy zamknięte w pojemnikach. Opowiadały o swoich ulubionych zapachach oraz o zapachach, których nie lubią. Cytryna, wanilia, rozmaryn, cynamon – to tylko niektóre z zapachów, które rozpoznawały dzieci. W kolejnej zabawie starały się dopasować zapachy do odpowiednich przedmiotów, a także bawiły się w „Memo zapachowe” – z zasłoniętymi oczami próbowały dobrać dwa identycznie pachnące pojemniki. Zabawy z zapachami bardzo dzieciom się podobały.