Zdrowo jem, więcej wiem

Najstarsza grupa przedszkolaków „Motylki” w drugim semestrze brała udział w projekcie pt. „Zdrowo jem, więcej wiem”, który honorowym patronatem objęła Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. W ramach projektu grupa „Motylki witaminki” musiała wykonać sześć zadań. Największą frajdę sprawiło dzieciom zadanie drugie: konkurs na najlepszy zestaw na śniadanie. W trakcie wykonywania zadań sześciolatki dowiedziały się, jak ważne jest drugie śniadanie oraz jak nie marnować jedzenia. W nagrodę za udział zarówno zespół, jak i każde dziecko otrzymało dyplom.