Zerówkowicze z Grupy Motylki i Żabki w Ekopracowni

Zerówkowicze z Grupy Motylki i Żabki w Ekopracowni „Zielone serce szkoły” na zajęciach o mikroskopowaniu. Wzrok jest tym zmysłem człowieka, który dostarcza mu najwięcej informacji o otoczeniu. Obserwacje otaczającego nas świata można prowadzić chociażby poprzez bezpośrednią analizę wzrokową, a także za pomocą różnych urządzeń optycznych.

9 maja zerówkowicze naszej szkoły zrealizowały w Ekopracowni Zielone Serce Szkoły temat „Obserwacje mikroskopowe”. Uczniowie pracowali w grupach poznając budowę mikroskopu, mogli dotknąć wszystkich elementów urządzenia i sprawdzić jego działanie obserwując gotowe preparaty mikroskopowe np.: rozmaz krwi ludzkiej, mięsień prążkowany człowieka, skóra ludzka, przekrój łodygi kukurydzy, liść bobu, mrówka. Następnie samodzielnie wykonali preparaty z liścia spichrzowego cebuli, miąższu pomidora oraz aloesu i przeprowadzili obserwacje mikroskopowe.  Zajęcia wzbudziły bardzo dużą ciekawość i zainteresowanie wśród dzieci.