1. miejsce w pierwszym etapie programu „Być jak Ignacy”

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że klasa 7a bierze udział w programie edukacyjnym pt. „Być jak Ignacy”, którego patronem honorowym jest Minister Edukacji Narodowej.

Za nami pierwszy etap i pierwsze zadania dotyczące wielkich podróży Krzysztofa Kolumba, Ferdynanda Magellana, Vasco da Gamy oraz Bartolomeo Diaz. Uczniowie wykonali również zadanie projektowe, które polegało na stworzeniu kompasu, który  można było zrobić z dowolnych materiałów.

W kolejnej części tego etapu uczniowie zmagali się z problemami dotyczącymi początków lotnictwa. Wykonali kolejne zadanie projektowe, które polegało na stworzeniu modelu latającego samolotu.

Z niecierpliwością czekamy na dostęp do kolejnego etapu. Mamy nadzieję, że będziemy się równie dobrze bawić i zdobywać kolejne punkty, by w maju osiągnąć zaszczytne tytuły i pierwszą nagrodę.