Dzień Praw Dziecka

We wtorek, 20 listopada na korytarzach i w klasach królowały chyba wszystkie odcienie błękitu! Nasi kochani uczniowie dołączyli do akcji #UNICEF #GoBlue i jak tysiące dzieci na całym świecie ubrały się na niebiesko okazując swoje wsparcie rówieśnikom, których prawa są łamane. Dziewczęta z Samorządu przygotowały prezentację na temat praw i obowiązków każdego dzieciaka i quiz wiedzy, który przeprowadziły na długiej przerwie.Wszyscy chętni mogli także podpisać się pod petycją online, która ma przypomnieć wielkim tego świata o najważniejszych przywilejach każdego młodego obywatela naszego globu,m.in. o prawie do edukacji, opieki zdrowotnej, dostępu do czystej wody, miłości, poczucia bezpieczeństwa czy godności. Przy okazji uczniowie mieli okazję podszlifować swój angielski, ponieważ jest to język, którego UNICEF używa na co dzień do prowadzenia swoich działań.