Akcja „Kredkobranie” fundacji Ignatianum

Szkoła w Męcince włącza się w akcję „Kredkobranie” organizowanej przez fundację Ignatianum.
Kredkobranie ma na celu pomoc mieszkającym na terenach dawnych kresów dzieci i młodzieży, potrzebujących naszej pomocy w postaci przyborów szkolnych i materiałów plastycznych.
Ma być to odpowiedź na te potrzeby, a równocześnie po to, aby pokazać, zamieszkującym poza terenami Rzeczypospolitej, że ich przyjaciele pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą pomóc.
Działanie trwa do końca września, a przedmioty tj. kredki, pisaki, artykuły szkolne należy przynosić do sali nr. 5, którymi zajmą się członkowie szkolnego wolontariatu, ponieważ szkolny wolontariat nie zapomina o tych co potrzebują wsparcia.