Artystycznie, twórczo i pachnąco

Ostatni dzień proponowanych na ferie zajęć – piątek uczniowie z klas 1-3 szkoły podstawowej w Męcince spędzili na twórczych zajęciach w Pracowni Artystycznej Wrażliwości w Jaworze. Panie Iwona, Joanna i Honorata zadbały o to, by dzieci się nie nudziły. Na zajęciach z mozaiki uczestnicy wykonywali własne, kolorowe kompozycje. Układając na podstawach kolorowe kawałki mozaiki tworzyli piękne obrazki, które na pewno staną się piękną ozdobą ich pokojów. Na drugiej części zajęć uczniowie zajęli się piernikami. Najpierw zostali pasowani na małych kuchcików. Potem samodzielnie rozwałkowali ciasto i wykroili piernikowe ciastka, które następnie zostały upieczone. Dzieci samodzielnie ozdobiły kolorowym lukrem aromatyczne serca z piernika, które jak znalazł będą świetnym upominkiem na walentynki. Wycieczkowicze wrócili z zajęć bardzo zadowoleni. Na zakończenie obejrzeli w szkole film animowany.