Biblioteczny konkurs plastyczny podsumowany

Etap szkolny bibliotecznego konkursu plastycznego „PIES – najlepszy przyjaciel człowieka w naszych ulubionych książkach” został podsumowany. Wpłynęło na niego 18 prac uczniów klas 1-3. Komisja konkursowa wyłoniła trzy, które reprezentować będą naszą szkołę w etapie powiatowym.

Pomysłodawcami konkursu plastycznego są nauczyciele bibliotekarze szkół powiatu jaworskiego, a organizatorem jest Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze. Celem konkursu jest popularyzacja literatury dziecięcej, promocja czytelnictwa wśród uczniów i zdobywanie wiedzy poprzez zabawę.

Psy są częstymi bohaterami książek dla dzieci. Wzruszają, zaskakują, bawią, dziwią. Książki z motywem psów to bardzo często piękne i wzruszające opowieści o najważniejszych wartościach.

Etap szkolny zorganizowały panie bibliotekarki Agnieszka Śmiłowska i Dominika Janczewa-Dynda. Trzy zwycięskie prace, które zostały wysłane na etap powiatowy konkursu, przygotowali: Marcel Kaczkowski z kl. 1, Zofia Magryś z kl. 3 i Aleksandra Szumilas z kl. 1. Na konkurs wpłynęły również prace uczniów: z kl. 1 – Oliwii Łopacińskiej; z kl. 2A – Liliany Szlęk i Wiktora Rzepki; z kl. 2B – Kacpra Ślipko, Kacpra Fajkiela, Alana Gawłowskiego, Ewy Wójcik, Gabriela Szczęsnego i Jakuba Szczepańskiego; z kl. 3 – Oskara Kuleszy, Tymona Kolanka, Marcela Liszki, Nadii Laski, Marii Miłoń i Zuzanny Gołębiowskiej. Dziękujemy wszystkim za udział.