BohaterON – włącz historię!

Zginąć razem z rannym przyjacielem czy zostawić go i ratować własne życie? Czy bitwa o Stolicę ma w ogóle sens – przecież umiera tak wiele osób? Przed takimi i innymi dramatycznymi wyborami stali Powstańcy Warszawscy.

BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska akcja o tematyce historycznej, w której biorą również udział uczniowie naszej szkoły. Ma ona na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w tę akcję. Na lekcjach języka polskiego poznali historię ludzi walczących przed wieloma laty o Stolicę, zapoznali się z sylwetkami wybranych Powstańców Warszawskich, którzy nadal są wśród nas i zasługują na ogromny szacunek. Dowiedzieli się w jaki sposób wspominają Warszawę i Polskę z okresu II wojny światowej i jakie są ich osobiste, nierzadko chwytające za serce historie.

Uczestnikom Powstania Warszawskiego należą się ogromne podziękowania za ich patriotyczną postawę i podjęty trud w obronie Ojczyzny. Najbardziej zaangażowała się klasa szósta, która zaprojektowała i wykonała przepiękne kartki oraz murale z symbolem Polski Walczącej, który po raz pierwszy na ulicach Warszawy pojawił się 20 marca 1942 roku i odzwierciedlał nadzieję Polaków na zwycięstwo.