Ciekawskie pierwszaki na Uniwersytecie Dzieci

Klasa 1 wraz z wychowawczynią, panią Iwoną Pawelec, uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ”Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?” W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w wyjątkowych, pełnych obserwacji i doświadczeń lekcjach rozwijających myślenie i kreatywność, poszerzających wiedzę z różnych dziedzin nauki i budujących właściwe relacje w grupie.

Uczniowie zastanawiali się nad odpowiedzią na pytania:  Dlaczego każdy z nas jest inny? Jak zaplanować wiosenne porządki? Czy wszystkie zwierzęta widzą tak samo? Co może powstać z drewna? Kto wymyślił pieniądze? Czy trójkąt może być kwadratem i Jak odnaleźć się na drodze? Poszukując odpowiedzi na te pytania, uczniowie poznawali świat wieloma zmysłami, a taka wiedza, jak wiemy, zostaje z nami na zawsze. Gratulujemy pierwszakom ukończenia projektu i zdobycia dyplomów i certyfikatu Fundacji Uniwersytet dzieci.

I.P.