Czary mary okulary

dav

Akcja „Czary mary okulary” zorganizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z wielkim powodzeniem zakończyła się w naszej szkole. Polegała ona na zbiórce używanych okularów. Nasi uczniowie, a także pracownicy szkoły przynieśli aż 80 sztuk przeróżnych okularów, które zostały umyte i spakowane przez dziewczęta ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Następnie koordynatorka akcji p. Iwona Torończak-Kaczor wysłała paczkę z okularami do Poznania na adres Fundacji. Tam okulary zostaną zbadane, posegregowane, spakowane i wysłane do Afryki.
Dlaczego Czary Mary?
Nazwa Akcji „Czary mary okulary” wzięła się z magii, jakiej uświadczą osoby, które takie okulary dostaną, nagle zaczną normalnie widzieć, i tu zadzieją się czary. Bowiem Większość ludzi z krajów Afryki nigdy nie miała styczności z lekarzem okulistą. Z pogarszającym się wzrokiem nikt do lekarza nie chodzi, ponieważ nawet jeśli udałoby się ustalić wadę wzroku – pacjentów nie byłoby stać na zakup odpowiednich okularów. Dla miejscowych to naturalne, że z wiekiem widzą coraz gorzej. Muszą zaniechać pracy (jak np. szycie) z której do tej pory utrzymywali swoje rodziny. My oddając niepotrzebne okulary dajemy wzrok..
Ogromne dzięki dla Wszystkich zaangażowanych w akcję!