Czas na wakacje!!!

Klasa trzecia po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkała się ze swoim wychowawcą p. Iwoną Pawelec. Na pożegnalne spotkanie uczniowie zaprosili swoich rodziców i bliskich. Były wiersze, piosenki, życzenia, humor i były także łzy wzruszenia.

Dla trzeciej klasy to także czas podsumowań. Ten rok był bardzo pracowity pod względem realizowanych zadań. Już po raz trzeci uczniowie klasy 3 przystąpili do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego fundacji Uniwersytet Dzieci w Klasie, tym razem projekt zakładał cykl zajęć pt. Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży? Już same tematy wzbudzały zainteresowanie zajęciami. A były to : Jak skutecznie działać w zespole?”, Dlaczego śmiech to zdrowie? Po co nam matematyka? Co się liczy w tańcu i muzyce? Czy matematyka może przydać się w kuchni? Ile matematyki jest w obrazie? Co łączy człowieka z Piramidą Cheopsa? Jak analizować wyniki badań krwi? Na zakończenie klasa otrzymała certyfikat ukończenia projektu.

Trzeciaki zaczytywały się też prenumerowanym przez nich kolorowym czasopismem „Świerszczyk”. Dzień z gazetką był jednocześnie rozrywką, ale też możliwością doskonalenia logicznego myślenia, czytania ze zrozumieniem, ćwiczeń ortograficznych, zajęć i technicznych i plastycznych. Ta innowacja pedagogiczna pomogła dzieciom udoskonalić technikę czytania, ale zainicjowała też zainteresowanie innymi czasopismami. Czytanie jest fajne! Tak reklamowali „Świerszczyk” swoim młodszym kolegom z klas pierwszych i drugich. Może oni też spróbują?

Nie dosyć tego, bo uczniowie zakończyli też klasowe projekty. Pierwszy pogłębienie wiedzy na temat  zdrowego stylu życia. Zakończył się wykonaniem książeczki „O zdrowiu”, zajęciami kulinarnymi, a także prezentacją swojej wiedzy. Dwa kolejne trwały cały rok szkolny – „Sławni Polacy” i „Mój lekturnik”. Oba koncentrowały się na czytaniu, na poszukiwaniu informacji i opracowywaniu ich. Każdy uczeń  prowadził swój zeszyt z lekturami i cyklicznie tworzył karty do albumu o Polakach.

Czas wytężonej pracy za nimi. Teraz pora na zasłużony odpoczynek wakacyjny, aby w nowym roku szkolnym stawić czoło nowym wyzwaniom! Witajcie wakacje! Witaj przygodo

I.P.