Czytamy ze zrozumieniem

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 r. Jego celem jest przypomnienie wszystkim narodom na świecie, że język ojczysty jest bardzo ważny, należy go szanować i dbać o jego poprawność. Obchodzony jest zawsze 21 lutego. W bieżący roku szkolnym z okazji tego święta uczniowie klas I-III przystąpili do rywalizacji w szkolnym konkursie czytania ze zrozumieniem.

W klasie I tytuł „Mistrza czytania ze zrozumieniem” zdobyła Emilka Harbarczuk, a równorzędny tytuł wicemistrzów otrzymały: Joanna Sawicka i Berenika Olewińska. W klasie II tytuł „Mistrza czytania ze zrozumieniem otrzymała Anna Sawicka, a wicemistrza- Roksana Niedzielska. Wśród uczniów klasy III najlepszy wynik i tytuł „Mistrza czytania ze zrozumieniem” zdobyła Zosia Kordas. Tytuł wicemistrzowski uzyskał Szymon Kusek. Nagrody i dyplomy wręczyła pani dyrektor Bogusława Kałużna. Wszystkim uczniom gratulujemy udziału w konkursie i wykonania trudnych zadań testowych, zwłaszcza, że nasz piękny język polski uchodzi za jeden z najtrudniejszych języków świata i stanowi wyzwanie nawet dla dorosłych Polaków.
Na zdjęciach znajduje się także Ingeborga Olewińska i Amelia Szumilas. Obie dziewczynki, uczennice klasy 3, to laureatki Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moja Walentynka”. Dyplomy i nagrody przekazane nam przez Klub Piast w Jaworze także wręczyła dyrektor szkoły. Nad przebiegiem konkursu czuwała Pani Iwona Pawelec.