Dmuchane obrazki i malowanie pianą

Uczniowie klasy Ia pokazali, jak za pomocą farb można stworzyć różne cuda. Niby nic, takie proste zabawy farbami, ale dają ogrom możliwości. Warto podkreślić, że  oprócz ćwiczeń logopedycznych niewątpliwie pobudzają wyobraźnię dzieci i rozwijają kreatywność. Dzieci eksperymentowały z farbami i okazało się, że mieszając farbę, wodę i płyn  do naczyń można stworzyć niezwykłą miksturę. Dmuchając przez słomkę w tę miksturę można było wyczarować kolorowy wulkan. Radości  i fajnej zabawy było, co niemiara. Dzieci tworzyły również oryginalne obrazki, rozdmuchując  kleksy z farb przez słomkę. Następnie uruchamiając wyobraźnię  doszukiwały się ukrytych kształtów i poprawiały pisakiem ich kontury, doklejały oczy, rysowały buzie. To były magiczne zajęcia, podczas których każdy stworzył  swoje niepowtarzalne dzieło sztuki. Zobaczcie sami.