Dwa razy kino

Wśród wakacyjnych wojaży uczniów Zespołu Szkół w Męcince dwa razy znalazło się kino Helios w Legnicy. Młodsza grupa obejrzała przygody agentki Kotki Roxi, która marzy o tym, by brać udział w sekretnych misjach. Szansa na to pojawia się, kiedy w okolicy jej domu dochodzi do zuchwałych kradzieży, a sama Roxi dość przypadkowo zostaje wciągnięta w kryminalną intrygę.

Szczęśliwie nie jest sama, bo na swojej drodze spotyka brawurową ekipę pomocników. W ten sposób szeregi samozwańczych „detektywów” zasilają: wyszczekany pies Elvis, który niejednemu dał w kość, osioł Eustachy – mistrz kamuflażu o cyrkowych wręcz zdolnościach oraz neurotyczny kogut Ferdek – niezrównany i lekko niezrównoważony specjalista w dziedzinie ucieczek z kurnika. Wszyscy oni łączą siły w walce ze złem i ruszają tropem bandytów.

Starsza grupa uczniów obejrzała drugą część wielkiego przeboju „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Wycieczkowicze poznali dalsze losy najsłodszych zwierzaków świata, które, gdy tylko zamykamy drzwi, wychodząc do szkół i pracy, prowadzą swoje pełne przygód sekretne życie. Obydwa wyjazdy na kinowe atrakcje przypadły do gustu uczestników.