Dzień Bez Opakowań Foliowych

23 stycznia obchodzimy Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jest to dzień organizowany w ramach akcji przyrodniczo – ekologicznych „EKO dni = EKO my”. Celem tego dnia jest propagowanie zachowań sprzyjających ochronie środowiska w zakresie stosowania opakowań wielokrotnego użytku. Z okazji tego dnia uczniowie z klasy V i dzieci ze świetlicy przygotowali gazetkę informacyjną. Dodatkową atrakcją był konkurs „Ekologiczna torba na zakupy”, który pokazał, że torby wielorazowe zrobione własnoręcznie są lepsze niż jednorazowe. To nietypowe proekologiczne święto uświadomiło nam, że można swoim postępowaniem wpłynąć na otaczający nas świat. Tak mało trzeba, żeby zadbać o środowisko i zastąpić popularną reklamówkę np. torbą ekologiczną lub wielokrotnego użytku. Dzięki takim właśnie małym inicjatywom możemy zapobiegać zanieczyszczaniu środowiska. Wszystkim nam wydaje się, że jedna osoba niczego nie może zmienić… Ale jeśli takich osób będzie więcej i będą postępować zgodnie z działaniami proekologicznymi, to na pewno przyroda im za to podziękuje. My to już wiemy, że razem możemy więcej!

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji.

Zapraszamy do galerii zdjęć.