Dzień bezpiecznego komputera

To inicjatywa, która ma na celu informowanie o zagrożeniach płynących z sieci oraz promować bezpieczeństwo informatyczne. Dzień Bezpiecznego Komputera zapoczątkowano 12 października 2004 roku. Jego honorowym patronem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Do akcji włączyli się także uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Męcince. Podczas zajęć edukacyjnych w tym dniu przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z użytkowaniem urządzeń cyfrowych, rozwiązywali quizy, wykonywali za pomocą grafiki komputerowej plakaty informujące o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z komputera i zasobów sieci Internet.

Warto w/w zagadnienia przypominać wszystkim, gdyż surfując po Internecie czeka na nas wiele niebezpieczeństw, takich jak phishing, fałszywe strony internetowe, wyłudzające dane czy instalujące szkodliwe oprogramowanie. Stosując się jednak do podstawowych  wskazówek, zabezpieczymy nasz sprzęt i utrudnimy lub wręcz uniemożliwimy, dostanie się fizycznie do naszego komputera dla niepowołanych osób.