Dzień Dziecka pełen atrakcji

Z okazji Dnia Dziecka w szkole w Męcince na uczniów czekało mnóstwo atrakcji. Każda klasa organizowała to święto we własnym zakresie. Jedni na sportowo, inni w kinie, ale na wszystkich czekał słodki poczęstunek dzięki Radzie Rodziców.

Najmłodsi uczniowie postawili na zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Drugoklasiści zorganizowali klasowe kino z mini popcornem. Było też smacznie, zdrowo i kolorowo – wykonali sałatkę owocową, którą potem z apetytem zjedli. Na zakończenie były kiełbaski z grilla i lody.

W klasie III świętowanie rozpoczęło się od życzeń i słodkiego upominku p. dyrektor. Później uczniowie przystąpili do sportowych wyzwań i rywalizacji pod hasłem: „Sport i zabawa to fajna sprawa”. Nad sprawnym przebiegiem zabawy  czuwała p. Agnieszka Śmiłowska i wychowawca Iwona Pawelec. Uczniowie popisywali się sprawnością i wytrzymałością w dyscyplinach lekkoatletycznych i grach zespołowych. Sportowe zmagania uświetniła też wizyta rodziców, którzy złożyli swoim pociechom życzenia, fundowali lody i soki owocowe.  Dzieciaki za wytrwałość i ukończenie każdej konkurencji otrzymały pamiątkowe dyplomy. Czas na sportowo spędziły także klasy 5 i 6b. Po wysiłku odpoczęli oglądając film i jedząc pyszne lody.

– Nareszcie namiastka tego, za czym tak strasznie wszyscy tęskniliśmy – wypad do przybytku dziesiątej muzy! – cieszyli się starsi uczniowie. Z okazji Dnia Dziecka klasa 4, 6a i 7a wybrały się do kina. Dzieciaki z zadowoleniem zasiadły w wygodnych fotelach, by obejrzeć historię życia legendarnej Cruelli. Było jak dawniej… To bardzo miła odmiana po tak długim lockdownie. Wnioskując po minach, wycieczkę należy zaliczyć do tych wyjątkowo udanych.

Najstarsza klasy 7b i 8 wybrały się na wędrówkę po okolicy. Wejście na szczyt góry Górzec po trasie kalwaryjskiej okazało się wyzwaniem. Po takiej marszrucie kiełbaski z ogniska smakowały wyśmienicie.