Dzień Dziecka

W tym roku wszystkie dzieci naszej szkoły obchodziły swoje święto jeden dzień wcześniej, czyli 31 maja, w piątek. Uczniowie klasy trzeciej rozpoczęli dzień klasowymi rozgrywkami w badmintona. Kolejnym etapem była przyrodnicza wyprawa na pobliskie łąki. Celem wycieczki było rozpoznawanie pospolitych roślin łąkowych. Przy tej okazji trzeciaki zebrały sporo materiału przyrodniczego, który wykorzystały, by zaprojektować i wykonać obraz wyklejony płatkami i listkami roślin.

Pozostali uczniowie wraz z nauczycielami, już z samego rana, kilka minut po ósmej, udali się w stronę góry Górzec. Po drodze młodsi uczniowie zajęli się zbieraniem pięknych, polnych kwiatków: maków, chabrów, bławatków, by później mogły wykorzystać je do pięknych prac, jakie stworzyły po powrocie do szkoły. Starsi uczniowie z klas 4-8 po wycieczce na Kalwarię wzięli udział w rozgrywkach sportowych. Klasy 1-3 również udały się na boisko i tam rozegrały mecze: piłki nożnej i w „dwa ognie”. Oczywiście nie było przegranych tego dnia i wszystkie dzieci wygrywały. Po wyczerpujących aktywnościach uczniowie mogli posilić się pieczonymi kiełbaskami z grilla i pyszną lemoniadą, którą serwowali rodzice z poszczególnych klas.

Dzień był pełen aktywności fizycznej, a mimo to można było zobaczyć na twarzach dzieci nie zmęczenie, a uśmiech. Każdy cieszył się z tak miło spędzonego dnia w szkole i w tak wspaniałych nastrojach dzieci powróciły do swoich domów.