Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu społeczność szkolna okazała solidarność z osobami z zespołem Downa. Uczniowie z klasy VII przedstawili istotę tego dnia, prezentując informacje na temat Zespołu Downa, a uczennica klasy V zaśpiewała piosenkę pt. „Jesteśmy tu, jesteśmy teraz”. Na holu szkolnym powstała gazetka, która przybliżyła uczniom tematykę tego dnia. Uczniowie oraz nauczyciele włączyli się do akcji zakładając dwie różne, kolorowe skarpetki na znak solidaryzowania się z tymi osobami. Pokazaliśmy w ten sposób akceptację i zrozumienie. Daliśmy osobom z Zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania. Uważamy, że drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier oraz przezwyciężaniu stereotypów. Serdecznie wszystkim dziękujemy za włączenie się w naszą akcję. Super, że można na Was liczyć.