Dzień Matematyki w szkole

W poniedziałek, 15 marca w szkole oraz podczas lekcji zdalnych obchodziliśmy Światowy Dzień Matematyki. Matematyka to nie tylko liczby i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy. Młodsi uczniowie wzięli udział w matematycznych ćwiczeniach i zabawach. Starsi pracując zdalnie tworzyli matematyczne obrazy związane z liczbą π („Pi”) i wyszukiwali sentencja matematyczne.

Pierwszaki podczas wspólnych zabaw w „Krainie labiryntów, rebusów, kolorowanek” przekonały się kolejny raz, że ciekawą zabawą dla każdego może być także matematyka! Każdy uczeń otrzymał kartki z zadaniami i zaczął matematyczne zmagania. Zadania były dostosowane do możliwości dzieci młodszych. Wszystkie dzieci wykonały je bezbłędnie. Zabawę uroczyście zakończono okrzykiem: Dzień Matematyki!

W związku z obchodami „Dnia Liczby Pi” uczniowie w klasie II wraz z wychowawcą dyskutowali na temat roli matematyki w życiu codziennym, podawali liczne przykłady wykorzystania elementów matematyki w różnych dziedzinach. Dzieci wykonywały wybrane przez siebie różnorodne zadania matematyczne. Jednak najwięcej radości sprawiły im ćwiczenia ruchowe połączone właśnie z matematyką – budowanie figur geometrycznych z własnych ciał. Na koniec wszyscy zgodzili się, że matematyka jest bardzo ważną nauką, niezbędną we współczesnym życiu.

Uczniowie klasy III również świętowali Międzynarodowy Dzień Liczby „Pi” – wielki dzień matematyki. Trzecioklasiści bawili się w matematyczne skojarzenia, wymyślali i przedstawili środkami plastycznymi nasz świat, który zewsząd  otoczony jest matematyką. Młodzi matematycy próbowali zapamiętać jak najwięcej cyfr z rozszerzenia dziesiętnego tej liczby. Wszyscy przystąpili też do klasowego konkursu matematycznego. Wyłoniono mistrzów i mistrzynie rachunków, którym wręczono dyplomy i drobne upominki.