Dzień Papieski

16 października b.r. w naszej szkole poprzez lekcje tematyczne i przepyszne kremówki uczciliśmy XXIII Dzień Papieski. Uczniowie klasy VIII całym sercem zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia, którego idea narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W czasie specjalnie przygotowanych katechez pochyliliśmy się nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II, tegoroczne hasło to „Cywilizacja Życia”.  Zgłębiając to, co mówił do nas nasz Wielki Rodak, przypomnieliśmy sobie jego niezwykłe życie i podziękowaliśmy Bogu za jego osobę.

Iwona Torończak-Kaczor