Dzień Postaci z Bajek z Pasowaniem na Czytelnika

W środę, 8 listopada cała społeczność szkolna świętowała Dzień Postaci z Bajek. Do wspólnej zabawy, kreatywności i przebrania się w niecodzienne stroje zaprosiła uczniów szkolna biblioteka i Samorząd Uczniowski.

Pierwszaki tego dnia musiały zdać ważny egzamin czytelniczy – odgadywały, z jakiej bajki pochodzi rysunkowa postać, rozpoznawały po rekwizytach wylosowanych ze „skrzyni skarbów” tytuły bajek i baśni, śpiewały i tańczyły w rytm bajkowych piosenek. Wszystko po to, by pani dyrektor Bogusława Kałużna pasowała uczniów klasy 1 na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Zajęcia te przeprowadziły panie nauczycielki z biblioteki i logopeda. Uczniowie otrzymali książkowe upominki.

W pozostałych najmłodszych klasach wychowawczynie same przeprowadziły bajkowe lekcje. Drugoklasiści wzięli udział w bajkowych konkursach, kolorowali ulubione postacie z bajek i świetnie się bawili. Z kolei uczniowie klasy trzeciej bawili się wykorzystując szerokie zasoby internetowe. Rozwiązywali zagadki, szarady, memory związane z bajkami i postaciami bajkowymi. Przygotowali także trzy spektakle w teatrzyku cieni. Samodzielnie wykonali lalki i scenariusze oparte na  książkach „Szewczyk Dratewka”, „Smok Wawelski” i „Czerwony Kapturek”. W bajkową akcję włączyła się również świetlica szkolna, w której dzieci robiły quizy i wycinanki z kolorowanek na patyczki. Dzień upłynął w szkole w bajkowej atmosferze.