Dzień św. Patryka w szkole podstawowej

W dniach 18-20 marca uczniowie szkoły podstawowej w Męcince obchodzili Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie nie tylko poszerzali swoją wiedzę na temat kultury krajów anglojęzycznych ale również wzięli udział w wielu ciekawych zajęciach.

Najmłodsi uczniowie tworzyli swoje książeczki, rozwiązywali zagadki, rebusy, sudoku. Odbyły się również warsztaty plastyczno – językowe na których uczniowie tworzyli maski skrzata  Leprichaun, tęczowe chmurki i najdłuższy, bo aż 5-metrowy plakat prezentujący symbole Irlandii oraz dnia Św. Patryka.

Starsi uczniowie wzięli udział w międzyklasowym turnieju wiedzy , oraz  w konkursie matematyczno – językowym i czytelniczym. Odbył się również szkolny mini-maraton w pisaniu życzeń dla przyjaciół, rodziny, świata.

D. Janczewa- Dynda