Dzień Ziemi – ekologiczne święto

22 kwietnia obchodzimy najpopularniejsze i najważniejsze na świecie święto ekologiczne – Dzień Ziemi. Obok tego wydarzenia obojętnie nie przeszli nasi uczniowie z klas IV-VIII, którzy podczas zajęć na otwartym terenie, mogli sprawdzić się w ekologicznej grze terenowej. Każda klasa miała swoją określoną trasę, na której realizowała poszczególne stacje zadaniowe. Podczas gry terenowej uczniowie działali w zespołach współpracując ze sobą, byli zaangażowani w różnorodne zadania, rozwiązując zagadki, łamigłówki i krzyżówki o tematyce ekologicznej. Gra terenowa okazała się ciekawą i zabawną formą zajęć przyrodniczych, pozwoliła uczniom aktywnie działać na rzecz ochrony środowiska, edukując ich w sposób interaktywny i przyjemny. Przy okazji, ucząc odpowiedzialności za środowisko, segregacji śmieci, ochrony roślin i zwierząt oraz proekologicznych działań i postaw.

Dzień Ziemi to również świetna okazja, by zrobić coś pożytecznego dla środowiska. Nasi uczniowie postanowili, więc zadbać o tereny wokół szkoły i gminy i włączyli się do akcji wiosennego sprzątania. Jako społeczność szkolna poczuwamy się do współodpowiedzialności za środowisko i nasze otoczenie. Poprzez aktywne uczestnictwo w sprzątaniu, uczniowie udowodnili, że zależy im na czystym otoczeniu a zagadnienia ekologiczne nie są im obce.

W nagrodę za zajęcie I, II i III miejsca w grze terenowej ,,Eko Poszukiwacze” klasa VIII, VII i VI otrzymała niepytajkę do wykorzystania jednorazowo w danym dniu. W ramach podziękowania za uczestnictwo w obchodach Dnia Ziemi oraz zaangażowanie i wysiłek każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.