Dzień ziemi w naszej szkole

Dzień Ziemi 2022 – zainwestujmy w naszą planetę

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska klasa V obchodziła  na godzinie wychowawczej. Najpierw uczniowie obejrzeli prezentację pt.: „Ziemia – nasz dom”, podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy.  Do prezentacji uczniowie wypełnili karty pracy. Z kolei po obejrzeniu filmiku pt.: „Rady Pana Śmietnika” wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady. Klasa V razem z klasą VII w ramach  lekcji geografii wykonała gazetkę informacyjną i plakaty. W ramach akcji #SprzątamyDlaPolski uczniowie posprzątali teren wokół szkoły i wykonali swoje działanie dla Ziemi.

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w obchody tego święta, aby pokazać, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Cieszymy się, że uczniowie tak chętnie uczestniczą w obchodach tego święta, wykazując się dużą wiedzą, kreatywnością i umiejętnościami. To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

Zapraszamy do galerii zdjęć.