Ekspert tabliczki mnożenia

W dniu 3 października 2019 r. (czwartek) w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było zainspirowanie uczniów do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia, rozwijanie umiejętności zastosowania rachunków pamięciowych do rozwiązywania ciekawych zadań.
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. W tym roku akcja przebiegała dwuetapowo.
Pierwszy etap odbył się na 3 i 4 przerwie dla wszystkich chętnych przygotowane były losy – działania z tabliczki mnożenia. Uczestnik odpowiadał na pytania a komisja sprawdzała jakość jego odpowiedzi. Uczestnicy zabawy otrzymali nagrody niespodzianki – słodkości.
W drugim etapie brały udział 3 osobowe drużyny z klas IV – VIII wykazujące się dobrą znajomością tabliczki mnożenia w zakresie do 1000, znajomością praw i własności działań na liczbach oraz rozwiązywania zadań tekstowych z wykorzystaniem rachunku pamięciowego. Komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców, którzy uzyskali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia w każdej klasie”. Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostali: w klasie czwartej Filip Szyszka, w klasach piątych Dominik Dudek, w klasach szóstych Karolina Pawlaczek, w klasie siódmej Karol Zapert, a w ósmej Amelia Budziszyn. Tytuł „Szkolnego Eksperta Tabliczki Mnożenia” przypadł Karolowi Zapert. GRATULUJEMY!!! Nad organizacją akcji czuwały: Urszula Walasek, Wioletta Kudłacz i Bogusława Kałużna.