Eksperymenty z wodą kl. IIB w Ekopracowni Zielone Serce Szkoły

W czwartek, 29.02.2024r. uczniowie klasy II b wcielili się w rolę małych naukowców. Przedmiotem badań była woda. Dzieci zaczęły zajęcia od określenia jej koloru, wyglądu, zapachu, jak również smaku. Udało im się ustalić, że wodę spotykamy w różnych postaciach (m.in. lód, śnieg, krople deszczu). Gdy uczniowie poznali już materiał badań, przystąpili do wykonania kilku ciekawych eksperymentów – badanie rozpuszczalności substancji takich jak: sól, piasek, olej, sprawdzenie co pływa w wodzie, a co tonie (m.in. styropian, kamień, guzik, plastikowe nakrętki, monety). Mali badacze odkryli, że woda jest doskonałym materiałem do zabawy. Następnie wykonali eksperyment „Kolorowy deszcz” w słoiku, do którego wykorzystali wodę, piankę do golenia i kolorowe barwniki. Chmura w naszym eksperymencie zrobiona była z pianki do golenia, a barwnik był deszczem. Zaprezentowany eksperyment ułatwia naukę o środowisku, rozwija motorykę i uruchamia działania sensoryczne. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, w związku z tym każdy dzielny naukowiec otrzymał książkę o wodzie pełną zadań i łamigłówek.