Europejski Dzień Języków Obcych

W piątek, 24 września, klasy 4-8 stanęły do walki o kuszące nagrody w międzyklasowym konkursie wiedzy o językach z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Zadania wcale nie były takie proste jakby się mogło wydawać…Uczniowie musieli wykazać się wiedzą, sprytem oraz umiejętnością wyszukiwania konkretnych informacji w sieci, np: z jakiego języka pochodzi słowo „biżuteria”, czy w jakim kraju urzędowym jest język migowy albo które europejskie państwo posiada 25 określeń na słowo ŚNIEG. Poradzili sobie całkiem nieźle. Najbardziej obytymi w świecie języków okazali się siódmoklasiści z klasy B zdobywając 75% poprawnych odpowiedzi. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 7A (67%), a trzecia lokata przypadła dzielnym szóstakom (66%)
GRATULUJEMY WSZYSTKIM I DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ.
więcej zdjęć i informacji na stronie Samorządu Uczniowskiego: www.sumecinka.blogspot.com