FESTIWAL NAUKI – KREATYWNA SZKOŁA

Czy lód może być suchy? Jak zrobić własny slime? W czym pomagają nam nowe technologie? Tego i wielu innych rzeczy mogli dowiedzieć się uczniowie szkoły podstawowej w Męcince w piątek, 23 września podczas „Festiwalu nauki” w ramach projektu „Kreatywna szkoła – rozwój kompetencji kluczowych uczniów w Gminie Męcinka”. Festiwal rozpoczął widowiskowy pokaz chemiczny, który aż tryskał ogniem. Po nim poszczególne klasy wzięły udział w proponowanych warsztatach. Powodzeniem cieszyły się nie tylko własnoręcznie wykonane slimy, ale również wystawy nowych technologii i zabawek fizycznych. Na pewno też każdy uczeń już wie, do czego służy i gdzie jest wykorzystywany suchy lód. Dzień upłynął nie tylko pod hasłem nauki, ale też dobrej zabawy i klasowej integracji.