Filip ze szkoły w Męcince I Wicemistrzem czytania ze zrozumieniem

Już po raz kolejny w dniu 21 maja 2019 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla klas trzecich szkół podstawowych organizowany przez Zespół szkół w Męcince. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności rozumienia czytanych tekstów i rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz wyłonienie Mistrza i Wicemistrzów czytania ze zrozumieniem. Organizatorzy przygotowali teksty do cichego czytania. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Paszowicach, Wądrożu Wielkim, Kościelcu oraz Męcinki. Uczniowie zmagali się z tekstem o rodzinie. W ciągu 45 minut odpowiadali na piętnaście pytań związanych z przeczytanym fragmentem tekstu. Mistrzem czytania ze zrozumieniem została Oliwia Samól ze Szkoły Podstawowej w Paszowicach (opiekun Ewa Czerw), I wicemistrzem został Filip Szyszka ze Szkoły Podstawowej w Męcince (opiekun Iwona Olszewska), II wicemistrzem została Sara Skuratko ze Szkoły Podstawowej w Wądrożu Wielkim (opiekun Bożena Materniak), wyróżnienie otrzymała Małgorzata Kubik ze Szkoły Podstawowej w Kościelcu (opiekun Dorota Pluta). Nauczyciele otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów. Podczas przerwy na sprawdzanie był słodki poczęstunek. Na koniec została zrobiona wspólna fotografia.
Nad przebiegiem konkursu czuwała Bogusława Kałużna i Lucyna Ziętek. Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy sukcesów.