Gminna Olimpiada Sportowa

Prawie 250 uczniów uczestniczyło w kolejnej już edycji Gminnej Olimpiady Sportowej w Męcince. Impreza podobnie jak w poprzednich latach została zorganizowana przez Gminę Męcinka oraz Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą w Jeleniej Górze przy współpracy z Zespołem Szkół w Męcince oraz Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Piotrowicach.
Dla dzieci z klas I-III na terenie Zespołu Szkół w Męcince zostały zorganizowane stacje w ramach których uczniowie wykonywali różne zadania sprawnościowe. Natomiast dla uczniów z klas IV-VIII stacje zorganizowano wzdłuż drogi na Górę Górzec, na których to wykonywali oni różne zadania, jednocześnie walcząc o puchar przechodni Wójta Gminy Męcinka, który w tym roku zdobyła klasa VI z Zespołu Szkół w Męcince.
Po zakończeniu konkurencji dla uczniów został przygotowany poczęstunek zorganizowany przez rodziców.
Podsumowaniem imprezy był mecz pomiędzy studentami a uczniami ze szkół z terenu gminy, który zarówno w regulaminowym czasie gry, jak i podczas konkursu rzutów karnych zakończył się sprawiedliwym remisem.
„Celem olimpiady jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej oraz umiejętności komunikowania się w grupie. Dziękuję dr Jackowi Falkenbergowi, wykładowcom oraz studentom jeleniogórskiej uczelni, nauczycielom naszych gminnych placówek oraz rodzicom uczniów za pomoc przy organizacji tego niezwykłego wydarzenia, a zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratuluję”- mówi wójt Mirosław Brzozowski.

źródło: mecinka.pl