Gminne rozgrywki w mini piłkę siatkową

W czwartek 6.02.2020r. w zespole Szkolno – Przedszkolnym w Męcince odbył się turniej mini piłki siatkowej dla klas piątych i szóstych. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Piotrowic.
Uczniowie klas V i VI rozgrywali mecze zgodnie z regulaminem Szkolnego Związku Sportowego. Obowiązują pomniejszone pola, odpowiednia wysokość siatki oraz uproszczone przepisy gry. Dziewczęta i chłopcy grają odpowiednio: trójkami – klasy piąte i czwórkami – klasy szóste. Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów, do 25 punktów każdy.
Po kilkugodzinnej rywalizacji rozgrywki zakończyły się odpowiednio:
SP Męcinka kl. V dziewczęta – miejsce I
SP Piotrowice kl. V dziewczęta – miejsce II
SP Męcinka kl. VI dziewczęta – miejsce II
SP Piotrowice kl. VI dziewczęta – miejsce I
SP Męcinka kl. V chłopcy – miejsce I
SP Piotrowice kl. V chłopcy – miejsce II
SP Męcinka kl. VI chłopcy – miejsce I
SP Piotrowice kl. VI chłopcy – miejsce II
Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca, będą reprezentować naszą gminę w rozgrywkach powiatowych.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Klasa V
Dziewczęta: Jagoda Jarecka, Maja Zalewska , Milena Savchenko, Łucja Fitrzyk,Weronika Gaweł, Martyna Malicka, Łucja Dubik, Jessica Kaliciak.
Chłopcy: Kacper Malinowski, Filip Hołówka, Dominik Biel, Patryk Stadnik, Dawid Zalewski, Jakub Jabłoński, Kacper Bródka, Jakub Pietras.
Klasa VI
Dziewczęta: Julia Kret, Wiktoria Poręba, Milena Cholewińska, Emilia Narejko, Antonina Jarecka, Jessica Mikołajewska, Eliza Dubik, Sandra Lech, Wiktoria Wybraniec,. Weronika Kijowska.
Chłopcy: Maciej Wielewski, Mateusz Miglus, Igor Jurkowski, Szymon Nowak, Michał Leśniewski, Oskar Wiraszka, Alan Radek, Marcel Piątek, Krzysztof Rzepa, Antoni Niemiec.
Nad przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego M. Urbanowska, J. Żmuda i B. Pokorna.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszym etapie rozgrywek.